O rękodziele inaczej

Wpis

wtorek, 02 lipca 2013

Co można zrobić samodzielnie?

Pomimo tego, że sklepy oferują nam mnóstwo różnorodnych towarów to bardzo często szukamy jeszcze czegoś innego. Wielu z nas ma indywidualny styl, którego celem jest wyróżnianie się z tłumu. Dotyczy to zarówno ubrań, obuwia, biżuterii i dodatków do domu. 

Okazuje się, że wiele osób na co dzień zajmuje się wykonywaniem takich rękodzieł, być może nie jest to główne źródło dochodu, ale z całą pewnością można na tym zarobić. A poza tym liczy się przede wszystkim pasja i serce wkładane do każdego przedmiotu. 

Jeśli na przykład chcielibyście odświeżyć swoje wnętrze to polecam kilka własnoręcznie wykonanych dodatków. Tak zwana technika Decuopagge to doskonała metoda na wprowadzenie różnych wzorów i kolorów w naszym domu. W ten sposób możemy samodzielnie ozdobić wazony, tace, ceramiczne talerze i wiele innych rzeczy. Z drugiej strony możemy też zająć się malowaniem, na nowo pomalowane krzesła czy szafki to także w pewien sposób rękodzieło. A jeśli mamy bardziej techniczne umiejętności to możemy pokusić się o samodzielne wykonanie skrzyni, w której będziemy przechowywali na przykład pościel i obrusy. Taką skrzynię można ozdobić lub pomalować w dowolny sposób. 

Samodzielnie możemy także wykonywać różnego rodzaju biżuterię, od kolczyków poprzez broszki i bransoletki. Dzisiejsze trendy w modzie pozwalają nam na noszenie różnych fasonów i kolorów. Ręcznie możemy także robić różne szydełkowe i koronkowe ozdoby, taki na przykład modny ostatnio kołnierzyk czy pasek wykonany z cienkiego kordonka to bardzo praktyczna ozdoba. 

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Autor(ka):
pontice
Czas publikacji:
wtorek, 02 lipca 2013 09:49

Polecane wpisy

  • Uszyj sobie sama ubrania

    Jeżeli tak jak ja pasjonujesz się modą, jeśli chcesz mieć niepowtarzalne ubrania to zacznij je sama szyć. To wcale nie jest takie trudne zadanie jak może się wy

Kanał informacyjny

Opcje Bloxa