O rękodziele inaczej

Wpis

wtorek, 02 lipca 2013

Trwałe rękodzieło

Jeżeli dopiero zaczynamy swoją przygodę z rękodziełem to musimy poznać kilka bardzo ważnych zasad, które ochronią nas przed najczęściej powtarzanymi błędami.

Na rzeczy ręcznie robione panuje ogromny popyt, wszystkie takie przedmioty bez większych problemów można kupić na aukcjach internetowych. Ceny wahają się już od kilku złotych nawet do kilkuset złotych, wszystko zależy od tego czego szukamy.

Takie na przykład kolczyki przygotowane już z gotowych elementów, które trzeba tylko ze sobą połączyć można kupić już dosłownie na dziesięć złotych, natomiast obrusy czy ręcznie haftowane serwetki to znacznie wyższy koszt.

Jeśli sama chcesz wykonywać takie przedmioty to pamiętaj, o tym żeby na przykład do wyszywania wybierać dobrą jakościowo bawełnę lub len. Poza tym taki obrus powinien być krochmalony i prasowany po lewej stronie, dzięki temu wszystkie haftowane wzory są bardziej widoczne. A jeżeli na przykład oklejasz jakiś mebel techniką decuopagge to musisz pamiętać o nałożeniu co najmniej kilku warstw lakieru, dzięki temu Twoja praca będzie utrwalona a poprzyklejane wycinki z gazet czy papieru wsiąkną w podłoże i będą tworzyły jednolitą warstwę. 

Jeżeli chodzi o biżuterię to do jej produkowania wybieraj szlachetne materiały, mogą to być srebrne lub stalowe elementy. Są one bardzo trwałe, można je w dowolny sposób wyginać i  nie rdzewieją. 

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Autor(ka):
pontice
Czas publikacji:
wtorek, 02 lipca 2013 09:51

Polecane wpisy

  • Dlaczego hand made jest popularny?

    W dzisiejszych czasach nie możemy narzekać na brak towarów w sklepach. Dosłownie na wyciągniecie ręki mamy mnóstwo dobrych produktów. Mało tego jeżeli czegoś na

Kanał informacyjny

Opcje Bloxa