O rękodziele inaczej

Wpis

środa, 14 sierpnia 2013

Uszyj sobie sama ubrania

Jeżeli tak jak ja pasjonujesz się modą, jeśli chcesz mieć niepowtarzalne ubrania to zacznij je sama szyć. To wcale nie jest takie trudne zadanie jak może się wydawać. Oczywiście na pewno na początku będzie robić mnóstwo błędów i nie jeden projekt trafi do kosza na śmieci, nie mniej jednak tak szybko się nie zniechęcaj i próbuj dalej.


Co będzie Ci potrzebne do szycia? Jeżeli masz ambitne plany to przydałaby Ci się jakaś maszyna. Sprawdź na strychu czy w piwnicy czy tam nie jest schowany jakiś sprzęt tego typu bo nasze matki i babki bardzo często zajmowały się szyciem. Jeżeli nie chcesz inwestować w nowy i profesjonalny sprzęt to poszukaj w internecie jakichś ogłoszeń, tam często dosłownie za parę groszy sprzedawane są stare maszyny do szycia.


Jeżeli już będziesz miała swoją pierwszą maszynę to na początek zacznij od jakichś drobnych poprawek. Poszukaj na przykład w swojej szafie starych spodni, których już dawno nie nosisz. Następnie obetnij je nożyczkami na krótkie szorty i teraz podszyj na maszynie. Takie przeróbki mogą dotyczyć mnóstwa rzeczy, możesz na przykład poskracać spódnice czy pozwężać rękawy w bluzkach. Jeżeli będziesz miała już opanowaną technikę to teraz zabierz się za prawdziwie szycie. Najpierw zrób projekt, dokładnie wymiary, potem poprzycinaj materiał, sfastryguj go w ręku, przymierz i dopiero szyj na maszynie.

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Autor(ka):
pontice
Czas publikacji:
środa, 14 sierpnia 2013 16:14

Polecane wpisy

 • Co można zrobić samodzielnie?

  Pomimo tego, że sklepy oferują nam mnóstwo różnorodnych towarów to bardzo często szukamy jeszcze czegoś innego. Wielu z nas ma indywidualny styl, którego celem

 • Dlaczego hand made jest popularny?

  W dzisiejszych czasach nie możemy narzekać na brak towarów w sklepach. Dosłownie na wyciągniecie ręki mamy mnóstwo dobrych produktów. Mało tego jeżeli czegoś na

Komentarze

Dodaj komentarz

 • sobietaka napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/14 16:21:23:

  Witaj,
  zagladam,ucze sie ...i
  pozdrawiam,
  e.

 • lilianka000 napisał(a) komentarz datowany na 2016/10/09 00:21:40:

  Z tymi początkami z szyciem bywa różnie. Niektórzy szybciej łapią o co chodzi, inni wolniej. Nie trzeba się od razy zapisywać na kurs szycia, bo te też często nie są jakieś super, ale też z drugiej strony nie powinno się moim zdaniem od razu siadać do szycia. Wcześniej powinno się trochę o szyciu i jego podstawach dowiedzieć. Tak trzeba, żeby też móc wykorzystać w pełni potencjał maszyny, tkaniny, swój jako twórcy. Żeby też nie popełniać podstawowych błędów a jednocześnie znać triki, które wpłyną pozytywnie na efekt końcowy szytej rzeczy i jeszcze sprawią, że uszyjemy ją sprawniej. A takich kwestii jest sporo. Trzeba czytać blogi, oglądać tutoriale, ale i powinno się zaopatrzyć w odpowiednią literaturę o szyciu, w ktorej będzie jak zacząć, co z czym się je, czego nie robić, na co zwracać uwagę, w którą stronę pójść. Tutaj mają spory wybór dobrych propozycji książkowych: www.galerialucznik.pl/ zarówno poradniki, jak i książki dotyczące projektowania, doboru tkanin, stylów i sporo innych kwestii. Warto zaopatrzyć się w takie pozycje, bo to rozjaśnia sporo kwestii dotyczących szycia :)

Dodaj komentarz

Kanał informacyjny

Opcje Bloxa