O rękodziele inaczej

Wpisy

 • ¶roda, 14 sierpnia 2013
  • Uszyj sobie sama ubrania

   Jeżeli tak jak ja pasjonujesz się mod±, je¶li chcesz mieć niepowtarzalne ubrania to zacznij je sama szyć. To wcale nie jest takie trudne zadanie jak może się wydawać. Oczywi¶cie na pewno na pocz±tku będzie robić mnóstwo błędów i nie jeden projekt trafi do kosza na ¶mieci, nie mniej jednak tak szybko się nie zniechęcaj i próbuj dalej.


   Co będzie Ci potrzebne do szycia? Jeżeli masz ambitne plany to przydałaby Ci się jaka¶ maszyna. SprawdĽ na strychu czy w piwnicy czy tam nie jest schowany jaki¶ sprzęt tego typu bo nasze matki i babki bardzo często zajmowały się szyciem. Jeżeli nie chcesz inwestować w nowy i profesjonalny sprzęt to poszukaj w internecie jakich¶ ogłoszeń, tam często dosłownie za parę groszy sprzedawane s± stare maszyny do szycia.


   Jeżeli już będziesz miała swoj± pierwsz± maszynę to na pocz±tek zacznij od jakich¶ drobnych poprawek. Poszukaj na przykład w swojej szafie starych spodni, których już dawno nie nosisz. Następnie obetnij je nożyczkami na krótkie szorty i teraz podszyj na maszynie. Takie przeróbki mog± dotyczyć mnóstwa rzeczy, możesz na przykład poskracać spódnice czy pozwężać rękawy w bluzkach. Jeżeli będziesz miała już opanowan± technikę to teraz zabierz się za prawdziwie szycie. Najpierw zrób projekt, dokładnie wymiary, potem poprzycinaj materiał, sfastryguj go w ręku, przymierz i dopiero szyj na maszynie.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (2) Pokaż komentarze do wpisu „Uszyj sobie sama ubrania”
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   pontice
   Czas publikacji:
   ¶roda, 14 sierpnia 2013 16:14

Kanał informacyjny

Opcje Bloxa